• Home
  • Cine sunt
  • Lucrează cu mine
  • Dezvoltare personală
  • Lifestyle
    • Trăiește din plin
    • Antrepovești
    • Parenthood & Career
    • Călătorii
    • Bun în bucătărie
  • Parenting
    • Parenting conștient
    • Activități cu și pentru copii
    • Biblioteca lui Alex și a Sarei
    • Conversații cu Alex
    • Conversații cu Sara
    • Grădinițele din lume
  • Podcast
  • Resurse gratuite
  • Contact
    • Home
    • Cine sunt
    • Lucrează cu mine
    • Dezvoltare personală
    • Lifestyle
      • Trăiește din plin
      • Antrepovești
      • Parenthood & Career
      • Călătorii
      • Bun în bucătărie
    • Parenting
      • Parenting conștient
      • Activități cu și pentru copii
      • Biblioteca lui Alex și a Sarei
      • Conversații cu Alex
      • Conversații cu Sara
      • Grădinițele din lume
    • Podcast
    • Resurse gratuite
    • Contact

    Despre grabă

    February 25, 2020

    25 Feb 2020 – 3 ani și 11 luni
     
    Dimineața, în drum spre grădiniță:

    – Mami, hai să nu ne mai grăbim!

    – Puiule, știu că mă grăbesc un pic. Trebuie să ajung undeva după ce te las la grădi.

    – Să știi că tot la grădi ajungem și dacă mergem mai încet…

    Se vede că are (și) sânge de ardeleancă. :)
     
    Pentru a fi la curent cu noile conversații cu Sara vă invit să dați un like paginii de Facebook a blog-ului sau să vă abonați la newsletter.

    conversații cu Saracopiii spun lucruri trasnite
    Share

    Conversații cu Sara

    You might also like

    Podcast Pauza de Bine – E77: Episod special de Crăciun, cu Alex și Sara
    December 23, 2021
    Despre serbare
    May 14, 2020
    Despre inimă
    May 6, 2020

    3 Comments


    Ana Maria
    February 27, 2020 at 4:54 PM
    Reply

    Copilul are dreptate. Graba strica treaba!



    Cornelia
    March 4, 2020 at 12:26 PM
    Reply

    Doamne ce dulce a fost! Ar trebui sa ne ascultam copiii mai des. Mie mi-a spus piticul zilele trecute intr-o dimineata ( eram agitata, grabita si un pic nervoasa) – Mami, de ce esti nervoasa? Stii bine ca nu rezolvi problema asa, iti faci rau tie. Si uite asa m-am calmat instant :) Avea dreptate.



      Cristina Oțel
      March 5, 2020 at 10:18 PM
      Reply

      Sunt mai înțelepți decât am putea crede uneori. :)

    Leave a Reply Cancel reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    • Cauta un articol



      • Termeni și conditii

    © 2013 - 2023 Cristina Oțel - Toate drepturile rezervate.