• Home
  • Cine sunt
  • Lucrează cu mine
  • Dezvoltare personală
  • Lifestyle
    • Trăiește din plin
    • Antrepovești
    • Parenthood & Career
    • Călătorii
    • Bun în bucătărie
  • Parenting
    • Parenting conștient
    • Activități cu și pentru copii
    • Biblioteca lui Alex și a Sarei
    • Conversații cu Alex
    • Conversații cu Sara
    • Grădinițele din lume
  • Podcast
  • Resurse gratuite
  • Contact
    • Home
    • Cine sunt
    • Lucrează cu mine
    • Dezvoltare personală
    • Lifestyle
      • Trăiește din plin
      • Antrepovești
      • Parenthood & Career
      • Călătorii
      • Bun în bucătărie
    • Parenting
      • Parenting conștient
      • Activități cu și pentru copii
      • Biblioteca lui Alex și a Sarei
      • Conversații cu Alex
      • Conversații cu Sara
      • Grădinițele din lume
    • Podcast
    • Resurse gratuite
    • Contact

    Cumparaturi pentru prima garderoba a bebelusilor

    February 19, 2016

    Zilele astea traim aventura cumparaturilor pentru prima garderoba a bebelusei, o experienta usor diferita de cea de acum mai bine de 4 ani.

    Pe vremea cand il asteptam pe Alex imi aduc aminte ca m-am plimbat mult prin magazine in cautarea hainelor potrivite. Mi-am dat seama inca de atunci ca, chiar si in cazul bebelusilor, baietii sunt ceva mai dezavantajati cand vine vorba de diversitatea modelelor si culoarea hainelor. Alex a fost deci imbracat in mare parte a timpului in alb sau bleu deschis.

    Acum ca suntem in cautare de haine pentru Sara, lucrurile stau putin diferit. Avem de unde alege, asta e clar! Ca sa nu mai zic de cat de tare ma bucur ca exista atatea magazine online care mi-au facut viata considerabil mai usoara.

    In calitate de viitoare mama e taaare usor sa te lasi dusa de val cand vine vorba de cumparaturi, mai ales pentru primul copil. Ai senzatia ca ai nevoie de tot ce vezi. La prima sarcina m-a mai temperat sotul. Imi suna clar in minte si acum intrebarea lui: “Are nevoie?”… Evident, de multe ori raspunsul era “Nu”. Pentru mamele trecute deja o data prin bebeluseala cred ca devine mai simplu sa faca alegeri mai intelepte cand vine vorba de cumparaturi.

    In cazul meu, cum nu stim cu cat timp mai devreme isi va face Sara intrarea in lume si nici ce lungime va avea, am cumparat body-uri fara maneca si cu maneca lunga, pantaloni cu si fara botosi, pijamale si salopete de 50 si 56 cm – suficiente cat sa nu fie nevoie sa spal zilnic. Desi tentatia e mare, nu are rost sa cumparati prea multe articole pentru ca bebelusii cresc foarte repede. In ceea ce priveste culoarea, de la alb, la roz, galben pal, rosu sau la gri are cam de toate.

    Unul din magazinele online de unde am facut cumparaturi pentru prima garderoba a Sarei a fost Liloo. Am aflat abia acum cateva zile despre ei, dar m-am bucurat tare sa gasesc in oferta lor body-uri si pijamale din bumbac moale, frumos colorate si la super preturi fata de ce am gasit in oras.

    Daca sunteti, deci, in cautare de haine pentru bebe va recomand sa le faceti o vizita. Puteti alege articole cu maneci scurte, lungi sau chiar fara maneci, in diverse culori, simple sau cu imprimeuri cu animale simpatice.  Sunt sigura ca veti gasi ceva pe placul vostru si potrivit pentru copiii vostri, fie ca e vorba de body-uri, salopete, pijamale, paturi, prosoape sau scutece lavabile.

    Ce am ales noi pentru Sara puteti vedea mai jos.

     hainute Liloo

     

    Sursa foto: aici

    bebelusiexperienta de mamagarderaba bebelusuluirecomandare
    Share

    Parenting conștient

    You might also like

    9 ani de Alex și multă recunoștință
    July 27, 2020
    Parenting în timpul pandemiei COVID-19
    April 27, 2020
    Cum creăm siguranță pentru copii pe timp de incertitudine (P)
    April 24, 2020

    2 Comments


    Mihaela
    February 19, 2016 at 8:26 PM
    Reply

    Intr-adevar hainutele de la Liloo sunt minunate, noi am luat de la ei treninguri si pijamalute pentru cam toti copii din familion. Sunt calitative si preturile foarte ok.
    La fel de bune sunt si produsele romanesti de la Daninaline
    Mai jos am pus cateva linkuri catre magazinele online de la care am mai comandat.
    http://daninaline.ro
    https://www.tomky.ro/80-haine-fetite-0-2-ani
    http://minoki.ro/index.php?controller=prices-drop
    http://ecofamily.ro/micutul-tau-conteaza/reduceri-evenimente.html

    Sarcina usoara!



      Cristina Otel
      February 19, 2016 at 8:35 PM
      Reply

      Multumesc pentru urare si recomandari! :)

    Leave a Reply Cancel reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    • Cauta un articol



      • Termeni și conditii

    © 2013 - 2023 Cristina Oțel - Toate drepturile rezervate.